X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مصاحبه با مهناز افشار (هنرپیشه)

این روزها با موفقیت آتش بس حال مهناز افشار چگونه است؟
خیلی خوب و عالی به طور طبیعی هم باید این چنین باشد البته به خاطر اینکه سر فیلمبرداری فیلم تله هستم سرم خیلی شلوغ است. اما امواج مثبت و محبت آمیز مردم را می بینم و دریافت می کنم استفبال مردم از آتش بس مرا هم خوشحال می کند

در این مدت چند بار آتش بس را دیدی؟
دوبار آتش بس را دیده ام و از فضای موجود کاملا راضی بودم اول به خاطر اینکه می دیدم مردم تا انتها تیتراژ پایانی هم ان را تماشا می کنند و بعد هم دست زدن های آنها و رضایتشان در کنار ابراز محبت ها برایم ارزشمند است.

چرا نقش آفرینی مهناز افشار در اتش بس بیشتر از دیگر فیلم هایش دیده شد؟
من در آتش بس سایه نیازی بودم و خانم میلانی سر فیلمبرداری از سایه راضی بود. حالا که آتش بس اکران شده من هم از سایه راضی ام . مردم هم سایه را فهمیده اند و با او همذات پنداری می کنند

به غیر از شما محمد رضا گلزار هم در آتش بس خیلی درخشید هر دو نشان دادید توان بازیگری بالایی دارید فقط باید بستر مهیا شود
آقای گلزار در آتش بس بی نظیر بودند من معتقدم تک تک عوامل این فیلم چه پشت دوربین و چه جلوی آن با تمام انرژی کار کردند و مدیریت لازم در کنار کار گروهی خوب و حرفه ای منحر به نتیجه ای شد که اکنون بر روی پرده می بینید.

از اینکه در این سالها تو را با ستاره سالهای قبل سینما و موسیقی مقایسه می کنند دلگیر نمی شوی؟
از نظر من مقایسه کردن درست نیست هر هنرمندی جایگاه خاص خودش را دارد برخی هنرمندان تکرار نشدنی و بی نظیر هستند که کسی نمی تواند جای انها را بگیرد به هر حال شباهت من به هیچ کس دلگیرم نمی کند تلاش می کنم مهناز افشار در بازیگری رشد کند و بتواند توانایی های خود را به نمایش بگذارد تا جایگاه خودش را بیابد.

نظرت پیرامون کودک درون مهناز افشار چیست؟
همه انسان ها در درون خود یک کودک دارند و این موضوع هیچ ربطی به سن موقعیت و فرهنگ و .... ندارد برای برخی این کودک درون کنترل شده است و برخی نیز از آن شناختی ندارند.و تا قبل از آتش بس مه هم شناختی از او نداشتم اما الان متوجه می شوم برخی رفتارهایم متعلق به همین کودک درون است از خانم میلانی یاد گرفته ام که باید با کودک درون به صلح رسید.

الان این کودک درون شما چه حالی دارد؟
خدا را شکر حالش خوب است قبل از آتش بس هم بد نبود اما آن موقع برایم ناشناخته بود

در میان فیلم هایت کدام را می پسندی؟
هر کاری را که شروع کردم سعی کرده ام بهترین فیلمم نام بگیرد اگر خوب دیده نشده دلایلی داشته که به طور حتم حای بررسی دارد اما به هر حال برای همه آنها وقت و انرژی گذاشته ام و آرزویم بوده خوب از کار در بیایند هر چند نتیجه اش بی شک از دست من خارج بوده اما به نظرم کارهای اخیرم نتایج بهتری به همراه داشته است.

کدام فیلم ها؟
از سالاد فصل به این طرف به ویژه آتش بس

نقشی بوده که ارزو کنی کاش تو آن را بازی می کردی؟
سینمای ما به خاطر شرایط فنی اش در جلوه های ویژه و یکسری محدودیت ها به همراه دارد و به طور مثال من نمی توانم نقش دراکولا را بازی کنم تا جایی که سینما و امکانات آن اجازه دهد دوست دارم نقشی را بازی کنم که جای کار بیشتری داشته باشد

مثلا چه نقش هایی؟
خودم شخصا دوست دارم نقش های ترسناک و پیچیده بازی کنم این نقش ها برایم جذاب تر است و علاقه ای به نقش های تخت ندارم

فیلمی بوده که از دیدنش در سینمای ایران خسته نشده باشی؟
خیلی فیلم ها بوده که از دیدن آن خسته نشده ام. اما بنویس آتش بس..این دیگه آخر خودخواهی است مگه نه؟( مهناز افشار می زند زیر خنده)

و در بین فیلم های خارجی؟
در سینمای جهان آنقدر فیلم های متنوع وجود دارد که شاید من از دیدن همه آنها لذت ببرم و دوست داشته باشم همیشه نگاه کنم به طور حتم اگر بخواهم نام ببرم جا نمی شود همه را بگویم

بزرگترین اشتباه مهناز افشار در زندگی چه بوده؟
حسم این است که در مورد پدرم کوتاهی کردم البته اطرافیان و خانواده چنین نظری ندارند اما خودم فکر می کنم در حق ایشان که سه سال قبل به رحمت خدا رفتند کوتاهی کرده ام.

مهناز افشار چه جور آدمی است؟
یک آدمی با میلون تا صفت خوب و بد ولی اگر حمل بر خودخواهی نباشد خونگرم بسیار رفیق برای دوستانش تا جایی که در توانش باشد محبت می کند توقع محبت ندارد تا زمانی که کسی اذیتش نکند و به اصطلاح پا روی دمش نگذارد مشکلی با هیچ کس نخواهد داشت به قول دوستانش پر انرژی است خوش قول هر چند زمان بی حوصلگی کمی بدقول می شود و دوستدار خانواده اش که باید به خاطر همه محبت ها و کمک هایی که به مهناز افشار کرده اند از آنها تشکر کنم

از دستش ناراضی یا ناراحت نیستی؟
از دستش زیاد ناراحت نیستم البته شاید یک زمانی از بعضی کارهایش دلگیر شوم اما چون کینه ای نیستم می بخشمش و با او کنار می آیم.

راستی اهل آشپزی هستی؟
من خیلی شکمو هستم و غذا خوردن را هم دوست دارم به منظرم دستپختم عالی است چون به دلیل شکمو بودنم برای غذا پختن وقت می گذارم و طعم غذا را هم برایم اهمیت فراوانی دارد.

در پختن چه غذاهایی استادی؟
غذاهای مورد علاقه ام لوبیا پولو و ماکارانی است به همین دلیل این غذاها را خیلی خوب درست می کنم

برای آینده ات چه شرایطی متصوری؟
فکر می کنم حفظ موفقیت سخت تر از رسیدن به آن باشد به طور حتم با اکران آتش بس شرایط برایم سخت تر شد باید تلاش بیشتری به خرج دهم چون انتظارها بالا رفته و فکر کنم بالا بودن اطلاعات مطالعه کار زیاد بتواند به این مهم کمک کند.

دغدغه امروز تو؟
در حال حاضر درگیر شخصیت نازنین فیلم تله هستم و تلاش می کنم این فیلم هم جزو فیلم های خوبم باشد.

و دغدغه آینده؟
این خودش تعیین می کند بیشتر به حال فکر می کنم.

بهترین کارگردانی که در فیلمش بازی کرد؟
هر نقشی را که پذیرفتم سعی کردم بهترین را ارائه دهم ولی اگر به کسی بر نخورد آتش بس واقعا بستر خوبی برای کار حرفه ای بود یعنی خانم تهمینه میلانی.

از چه راهی پول در می آوری
به طور طبیعتی بازیگر از بازیگری پود در می آورد و من هم شغل دیگری ندارم البته یک مدت شوی لباس داشتم و دیدم که وقت و زمان زیادی از من می گیرد بنابراین آن را ادامه ندادم.

بچه که بودی دوست داشتی چه کاره شوی؟
راننده کامیون!!!!!

راننده کامیون؟؟؟؟؟
از کارهای سخت که هیچان زیادی داشت هباشد لذت می برم و هیچ وقت دوست نداشتم دکتر یا مهندس شوم دلیل آن هم علاقه ام به کارهای مهیج بود به طور مثال از کار کردن در معدن یا فضانوردی و حتی میکانیکی ماشین.

اگر نتوانی از بازیگری پول در بیاوری برای گذراندن زندگی چه کار می کنیم؟
پول را خیلی دوست دارم و شاید عجیب باشد که به خرج کردن آن هم علاقه مندم چه برای خودم و چه اطرافیانم به طور کلی خسیس نیستم اما مطمئن باش اگر از بازیگری پول در نیاورم می روم داخل چاله سریوس مکانیکی و هر روز با سر صورت و دست و لباس روغنی بیرون می آیم.

با توجه به اینکه از پول خرج کردم ابایی ندارید و یک خانم محسوب می شوید تغییر دکوراسیون منزل در وهله اول قرار دارد؟
من عاشق تزئینان منزل هستم و دوست دارم هر چند سال یک بار فضای جدیدی برای خوم درست کنم اما از وهله اول یا دوم آن بگذر.

منفورترین آدم دنیا؟
هیتلر, به نظر من بیرحم ترین ادم دنیا بوده البته من این موضوع را در کتاب های تاریخ و فیلم هایی که از او ساخته شده خوانده بودم

تاریخ تولد؟
21 خرداد 1356. ساعت یادم نیست اما در تهران, ایران و روی این کره خاکی به دنیا آمده ام

تو متولد سال ماری,جنس مار شما چیه, بوا, افعی , کبری, زنگی, آبی؟
در طالع بینی خرداد 56 بی ثبات ترین مارها به حساب می آیند حالا بروید داخل جنگل کویر دشت و بیابان ببینید کدام یک از مارها بی ثبات ترین هستند.

کجا به دنیا آمده و بزرگ شدی؟
فقط تهران از تهران پارس گرفته تا خیابان جامی و زعفرانیه

تحصیلات ؟
دیپلم تجربی و بعد از آن چهار سال تدوین ویدئو
یعنی رفتی دانشگاه؟
به صورت آکادمیک نه در موسسه غیرانتفاعی حنانه زیر نظر آقای مجید فخرایی چهار سال تدوین را آموزش دیدم

درست خوب بود؟
در دبستان و راهنمایی بله سال اول دبیرستان خیلی بدجور افت تحصیلی داشتم و سال دوم هم متوسط بودم اما سال سوم با توجه به دوستان در سخوانی که داشتم بهخ خودم آمدم البته در کل دوران تحصیلی هوشم خوب بود.

تجدید نشدی؟
دو بار اما در هر دو مورد هم سر امتحان حاضر نشدم و جالب اینکه هر دو هم در دوران دبستان بود بار اول در سال سوم به خاطر تصادف نرفتم سر امتحان ریاضی و یک بار هم در سال چهارم به جای ساعت 8 ساعت 10 رفتم سر جلسه در سالهای اول و دوم دبیرستان هم همیشه ناپلئونی قبول می شدم.

پس مردود نشدی و صفر هم نگرفتی؟
نه اصلا مردود نشدم و صفر هم نگرفتم

اهل شیطنت کودکانه بودی؟
من خیلی شیطنت کردم و هنوز هم می کنم به دلیل شکمو بودن دوست داشتم بوفه دار مدرسه باشم همیشه خوراکی ها را از بوفه کش می رفتم هر چند بعد پولش را پرداخت می کردم اما یک بار دوروز از مدرسه اخراج شدم.

چرا؟
از طبقه سوم مدرسه با خاک انداز آشغال را ریختم روی سر معلم برای بازگشتن به مدرسه پدرم مجبور شد تعهد بدهد

اهل ورش هستی؟
ورزش های انفرادی را دوست دارم هم اسکی می کنم و هم اهل شنا هستم در بین ورزش های گروهی و تیمی هم والیبال را بیشتر از دیگر رشته ها می پسندم.

برای اسکی کجا می روی؟
پیست دیزین. راستی اگر بازیهای کامپیوتری هم جزو ورزش محسوب می شود بنویس من عاشق آتاری بودم به خصوص بازی دوز و پلیس البته اهل بازی با تلفن همراه هم هستم.

دوست داری چطور بمیری؟
قبل از فوت پدرم مردن برایم سخت بود اما بعد از رفتن پدرم پذیرش مرگ برایم ساده تر شده است به طور کلی دیگر از مردن نمی ترسم اما نوع ان را نمی توانم بیان کنم فقط دوست دارم وقتی مردم حداقل احساس آنهایی که مرا می شناختند در موردم خوب باشد.

روی سنگ قبرت چی می نویسی؟
خانواده ام برای سنگ قبر پدرم به دیوان حافظ تفال زدند من هم این کار را می کنم( افشار از گنجه کتابهایش دیوان حافظ را بر می دارد و تفالی مزند) ترسم که اشک در غم ما پرده در شود وین راز سر به مهر به عالم سمر شود.

از چه چیزی بیشتر در دنیا می ترس؟
جنگ خیلی ترسناک است.

کارتون های مورد علاقه؟
من عاشق کارتونم و یکی از تفریح های من دیدن کارتو نسا آن زمانها سیندرلا را دوست داشتم و صد ویک سگ خالدار پلنگ صورتی مورچه و مورچه خوار, سندباد, بارپاپاپا عوض میشه بامزی هاچ زنبور عسل خانواده دکتر ارنست و جودی ابوت.

نظرات (3)
بد نبود
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 1 فروردین‌ماه سال 1387 ساعت 10:40 ب.ظ
با سلام خدمت شما خانم افشار من حسن باقری از شهرستان خوانسار با علاقه بسیار شدیدی که به بازیگری دارم از شما درخواست میکنم به من کمک کنید تا موفق شوم۰۳۷۱۲۲۲۴۰۰۹ این شماره خانه ماست خوشحال میشوم جواب درخواست مرا بدهید
امتیاز: 0 0
دوشنبه 27 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 07:14 ب.ظ
عالی بودمن به همه گفتم توخواهرمی منوببخش اخه خیلی دوستت دارم
امتیاز: 0 0
سه‌شنبه 9 شهریور‌ماه سال 1389 ساعت 02:51 ب.ظ
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد